Cinci asocieri de firme au depus oferte pt. a câștiga contractul
O nouă investiție majoră cu fonduri europene va fi demarată în acest în orașul Buzău.
În zilele următoare, Compania de Apă Buzău va anunța câștigătorul licitației pentru schimbarea conductelor (apă, 2,6 km + canal, 4,3km) de pe 43 de străzi (mari și mici) din oraș.

Bătaie mare pe proiect
Cinci asocieri de firme au depus oferte pentru a câștiga acest proiect de aproape 33 mil. €.
1. Asociere : S.C. TROIA PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. (Leader), HYDROSTROY AD
2. Asociere : NESS PROIECT EUROPE (Leader),MONTIN
3. Asociere : GENERAL CONCRETE CERNAVODA (Leader),HIDROCONSTRUCTIA,
4. Asociere : EUSKADI (Leader),TUBULAR TEHNO SISTEM,ANTREPRIZA MONTAJ INSTALATII
5. Asociere : DIMEX-2000 COMPANY (Leader),AQUA TOTAL MANAGEMENT SOLUTION S.R.L.,SOMET
Speranța celor de la Comp. de Apă e că nu vor fi contestații, iar asocierea de firme câștigătoare va începe rapid lucrările.
Se repară cele mai proaste străzi
Primăria Buzău nu a putut trece la asfaltarea unora din cele 43 de străzi (vezi lista de mai jos) pentru că urmau a fi sparte de Compania de Apă. Câteva din ele figurează în topul celor mai proaste din oraș (exemplu str. Dorobanți, Drăgăicii, Veteranilor etc). După schimbarea țevilor, aceste străzi vor putea fi în sfârșit asfaltate.

Există și un inconvenient, disconfortul pe care șoferii și localnicii îl vor resimți pe durata lucrărilor.
CLICK AICI pentru lista celor 43 de străzi prinse în acest proiect.

Citește și:
Nu stiu de ce, dar cred ca Troia are prima sansa…
BA COPII ,,,,,,,,,,,,, STATI CUMINTI ,,,,,,,,,,,,,,,,, LUCREZ LA COMPANIA DE APA , DAR NU AVEM NICIO CERTITUDINE CA VOM PRIMI ACESTI BANI EUROPENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! O SA VEDETI CA AM DREPTATE . DOMNULE TEREACA ,,,,,,,,,,,, O ZI BUNA ,,,,,,,,SPER SANU STERGI ACEASTA POSTARE CACI O SA TE SUN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cât costă să se grăbească puțin?
cu cat este prevazut sa creasca tariful apa/canal in urmatorii 5 ani,urmare a acestor investii ?